СТАВ: НАВРЕДА – Љупчо Палевски


#Брутализам за преваранти:
Израел со Хамас, палестинска организација, полу воена, се убиваат со децениии. Ракети, оклопни возила, десетици иљадници мртви на двете страни.
Ниту еднаш #Израел не побарал од Палестинците да го сменат своето име затоа што постои географија и историја со име #Палестина.
Оваа навреда, која ми е нанесена , како на човек, како на припадник на народ, не смееме никогаш да ја заборавиме. Грците се организирани, се борат за себе, не газат и вреѓааат. Во ред, но Македонецот, кој сака да се прекрсти, не е Македонец, тој е само копиле кое го говори Македонскиот јазик. Не за долго, … а Македонскиот ќе си продолжи во вечноста.
#З


Вести

Регистрирани нови 1085 случаи на Ковид-19, починале 12 лица

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19, починале 12 лица, а оздравеле 283 лица, соопшти вечерва Министерството за здравство. Од новодијагностицираните случаи најмногу има во: Скопје-447, […]

Вести

Официјално Македонија со нов рекорд, 1085 новозаразени од Ковид

Ковид состојба 31.10.2020 Новозаразени: 1085 Тестирани: 3294 Оздравени: 283 Починати: 12 Вкупно дијагностицирани: 31572 Вкупно оздравени: 20731 Вкупно починати: 994 Активни случаи: 9847   Ковид состојба 31.10.2020 Новозаразени: 1085 Тестирани: 3294 Оздравени: 283 Починати: 12 […]

Вести

Од вторник во Австрија „локдаун“ и полициски час

Австриската Влада вечерва одлучи да спроведе „заклучување“ по вторпат оваа година, поради драматичната епидемиолошка состојба, од вторник, 3 ноември, со полициски час од 20 до 6 часот наутро. Австрискиот канцелар Себастијан Курц на прес-конференција рече […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*