Реал Мадрид можна нова дестинација на Икарди


Фудбалерот на Интер на Мауро Икарди може да оди во Реал Мадрид, објави на својот твитер-профил добриот познавач на италијанскиот фудбал, новинар Танкреди Палмери.

Според него, утрово започнаа преговори меѓу претставници на „кралскиот клуб“ и на 26-годишниот Аргентинец.

„Трансфермаркт“ проценува дека цената на Икарди во моментов е 90 милиони евра.

Инаку, по подолга пауза, од вчера Икарди се врати на тренинзи во Интер.

За потсетување, поради несогласувања со раководството на клубот, Аргентинецот не беше со тимот повеќе од еден месец и му беше одземена капитенската лента.

Оваа сезона Икарди настапи на 20 натпревари во Серија А и постигна девет гола. 


Комисијата за заразни болести треба да одлучува за олабавување на мерките и отворање на економијата - МИА
Вести

Нови 125 случаи позитивни на КОВИД 19 во изминатите 24 часа

Скопје, 6 јуни 2020 () – Нови 125 случаи на новозаболени од КОВИД -19 регистрира Министерството за здравство во изминатите 24 часа. Најголем број повторно се во Скопје -46 по што следуваат Куманово со 19, […]

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово - МИА
Вести

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово

Скопје, 6 јуни 2020 () – За граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и Студеничани, во Куманово, Липково, Штип, Карбинци, Тетово, како и Боговиње, Брвеница, Теарце, Желино […]

Во шест градови во земјава нема повеќе активни случаи на Ковид-19 - МИА
Вести

Активни 1.009 случаи на заболени од Ковид-19, 90 отсто од новозаболените се од 15 фамилии

Скопје, 6 јуни 2020 () – Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство Венко Филипче информираше дека […]