Пол Сколс го напушта „Олдам“ по еден месец и една победа како менаџер

Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс, по еден месец и пет натпревари како менаџер на клубот, го напушта Олдам.

Сколс ја презеде функцијата на 11 февруари и на седум натпревари оствари само една победа, три нерешени и порази. По поднесувањето оставка рече дека многу му е жал.

– Со големо жалење го напуштам клубот за кој навивам целиот мој живот. Веднаш стана јасно дека нема да можам да го направам она што сакав …Сакав да одработам за најмалку 18-месечен договор, и секој што ме познава знае колку сум горд кога го потпишав договорот. Му посакувам на клубот се најдобро во продолжение на сезоната, и јас ќе продолжам да го следам како навивач, рече Сколс.

Кога пристигна во Олдам, клубот беше на 14 место во табелата во Лига 2, а за време на нистата позиција ја зазема и по неговото заминување.


Бизнис

Фондот за Западен Балкан додели грантови за 24 проекти

Секретаријатот на Фондот за Западен Балкан во Тирана ја одржа дводневната партнерска работилница и церемонијата за доделување на грантови од 24-те победнички проекти од вториот повик на ВБФ. На настанот присуствуваа високи претставници од министерства за […]

Вести

Протест на жителите на Гази Баба против преселбата на Центарот за зависности во нивната населба

Жителите на Гази Баба денеска одржаа протест против најавата за дислокација на Центарот за одвикнување од зависности од Општина Кисела Вода во простории на поранешната фабрика „Металски завод – Тито“, во населбата Маџари. Учесниците на […]

Вести

Марш за Денот на параплегијата и дистрофијата во Скопје

Денот на параплегијата и дистрофијата денеска беше одбележан со марш организиран од Националниот сојуз на лица со попреченост „Мобилност“, под слоганот „Силата не е во чекорењето, силата е во издржливоста!” Неколку години по ред, секцијата […]