Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на шампионите против Барселона.

Во проширениот состав на Оле Гунар Солскјер се враќаат Немања Матиќ, Алексис Санчез и Матео Дармијан кои беа повредени.

Во првиот натпревар, кој беше одигран пред една недела на „Олд Трафорд“, Барселона победи со 1:0 по авто-гол на Лук Шо.

Групата на Манчестер Јунајтед за дуелот со Барселона:

Голмани: Давид Де Хеа, Серхио Ромеро, Ли Грант;

Одбрана: Диого Далот, Матео Дармијан, Ешли Јанг, Фил Џонс, Виктор Линделоф, Маркос Рохо, Крис Смолинг, Лук Шо;

Среден ред: Фред, Немања Матиќ, Скот Мактомии, Андреас Переира, Пол Погба, Џеси Лингард, Хуан Мата;

Напад: Антони Марсијал, Алексис Санчез, Ромелу Лукаку, Маркус Рашфорд.


Вести

За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253

Денеска се одржува првиот круг од претседателските избори. На изборите право на глас имаат 1.808.131 избирач, кои можат да изберат меѓу тројца кандидати Блерим Река, Гордана Силјановска-Давкова и Стево Пендаровски. Во првиот круг победник може да […]

Вести

Отворена телефонска линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право

Граѓаните денеска на денот на одржувањето на првиот круг од Претседателските избори 2019, и предвремените избори за градоначалник за општините Охрид, Дебар и Ново Село ќе можат да пријават каква било повреда на избирачкото право […]

Вести

Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија

Во Република Северна Македонија денеска се одржува првиот круг од шестите претседателски избори. Во претседателската трка се кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска-Давкова и Блерим Река, кој е поддржан од […]