За 8 минути на „Ел Класико“ паднаа 2 гола, 1-1
Реал Мадрид одлично го отвори дуелот против Барселона на „Ноу Камп“. Во 5-тата минути Валверде по одличната асистенција на Бензема погоди високо во десниот агол за 1-0 за „Кралевите“.

По само 3 минути, четата на Лео Меси израмнува на 1-1. По левата страна се проби Алба, одлично го пронакде Ансу Фати, а тинејџерот го совлада Куртоа за 1-1.


Вести

Во Македонија 1.160 нови случаи на коронавирус, 30 лица починаа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, Охрид-47, Кавадарци-32, Гостивар-22, Гевгелија-1, […]

Штрајк на вработени во „Амазон“ во Германија - МИА
Вести

Тридневен штрајк на вработените во „Амазон“ во Германија

Околу 2.500 работници на „Амазон“ во Германија почнаа тридневен штрајк денеска, временски закажан за да ја нарушат продажбата за време на „црниот петок“. Штрајкот, повикан од моќниот синдикат Верди, треба да трае до сабота и […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*