„Волчицата“ петпати ги гризна пулените на Инзаги
Иако во 55 минута израмнија на 2-2 на „Олимпико“ во Рим, фудбалерите на Беневенто на чело со голгетерската италијанска легенда – Пипо Инзаги си одат со „петарда“ во мрежата. Рома предмалку со 5-2 славеше над новиот прволигаш, иако мечот не наговестуваше такво сценарио.

Беневенто го отвори резултатот, 0-1 со голот на Капрари во 5 минута.

„Волчицата“ се разбуди па најпрво Педро во 31 минута израмнува, а потоа Џеко во 35-та прави комплетен пресврт. До полувремето Рома постигна уште еден погодок преку Мхатаријан, но поради офсајд погодокот беше поништен.

Во вториот дел повторно гостино зема замав. Досуден беше пенал за Беневенто. Лападула не реализираше, но во продолжение на акцијата погоди за 2-2.

Оттука на теренот постоеше само еден тим – Рома.

Во 67 минута пенал за домаќинот, сигурен реализатор Верету.

Џеко со својот втор погодок во 78 носи предност од 4-2, а точка на мечот стави Перес во 89 минута.


Вести

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на Ковид 19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на […]

ДКСК: Државните активности да се не мешаат со партиските во изборниот период - МИА
Вести

ДКСК: Поголем дел од претседателите на основните судови не поднеле анкетни листови

– Антикорупциската комисија на денешната седница разгледа 18 предмети за претседатели на основи судови и по извршената проверка за следење на имотната состојба и судир на интереси согласно годишната програма за работа,  утврди дека голем […]

Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*