Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето


Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето - МИА

Рим, 31 мај 2020 () – Натпреварите во фудбалското првенството на Италија по продолжувањето на сезоната ќе се одржуваат секој ден. Таков згузнаст распоред е избран за да има време да се заврши лигата пред 2 август.

Рестартирањето е закажано за 20 јуни.

Во исто време, натпреварите во интерес на телевизијата и клубовите ќе започнат во различни термини.

Во понеделник, почетокот на натпреварите е закажан за 21 часот, во вторник, среда и четврток – во 19 часот и 21 часот.

Секој петок ќе има еден натпревар од Серија А во 21 часот, а во сабота и недела по три: во 17:15 часот, 19:30 и 21:45 часот.


Сто деведесет и девет новозаболени од Ковид-19, 120 оздравени и осум починати - МИА
Вести

Сто деведесет и девет новозаболени од Ковид-19, 120 оздравени и осум починати

Скопје, 11 јули 2020 () – Сто деведесет и девет нови случаи на заболени се регистрирани изминатите 24 часа, од кои најголемиот број се во Скопје – 90. Оздравени се 120 лица, а од болеста […]

Симулација на безбедно гласање со примена на сите здравствени мерки и препораки во пресрет на изборите на 15 јули - МИА
Вести

В понеделник ќе гласаат 716 лица со Ковид-19 и во самоизолација, а во вторник 8.852 болни, немоќни и хронично болни

Скопје, 11 јули 2020 () – Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да се спроведе в понеделник на 13 јули во рамки на […]

На Кипар нема нов случаи на Ковид-19, вo Грција 19 - МИА
Вести

Ковид-19 зема замав, рекорден број новозаболени и оздравени во државава

Скопје, 11 јули 2020 () – Највисок број новозаразени со коронавирусот регистрираше вчера Институтот за јавно здравје. Со новоевидентираните 205 случаи од кои повторно најмногу има во Скопје, вкупниот број новозаболени од почетокот на епидемијата, […]