Вертонген може да го напушти Тотенхем


Вертонген може да го напушти Тотенхем - МИА

Лондон, 22 мај 2020 () – Дефанзивецот Јан Вертонген е близу да го напушти Тотенхем. На 30 јуни е датумот кога на играчот му завршува договор со клубот од Лондон.

Белгиецот би сакал да потпише нов договор со Тотенхем на две години и плата од 70 илјади фунти неделно, но раководството на Спарс сè уште не е подготвено да се согласи со овие услови.

Триесет и тригодишниот Вертонген е член на Тотенхем од 2012 година. Тој оваа сезона на 19 натпревари има еден гол и една асистенција.


Нови 22 случаи со Ковид-19, вкупно дијагностицирани 1.839, оздравени 50 пациенти, двајца починати - МИА
Вести

Нови 76 случаи на инфицирани со Ковид-19 во државава, 26 оздравени и еден починат

Скопје, 2 јуни 2020 () – Од вкупно извршените 885 тестирања во изминатите 24 часа, регистрирани се 76 позитивни пациенти на Ковид-19, додека во исто време оздравеле 26 пациенти, информира вечерва Министерството за здравство. Министерството […]

ДСЗИ има направено над 116 вонредни инспекциски надзори во градскиот превоз - МИА
Вести

Досега 55 позитивни на КОВИД-19 од штипските конфекции, во тек се 485 тестирања

Скопје, 2 јуни 2020 () –  Во Штип до вчера се издадени 55 решенија на позитивни лица на вирусот за домашно лекување и самоизолација и 169 решенија на лица за здравствен надзор и изолација по […]