Вердер се спаси, останува во Бундеслигата


Вердер се спаси, останува во Бундеслигата - МИА

Хајденхајм, 6 јули 2020 () – Вердер беше подобар во дуелот за опстанок во Бундеслигата во дуелот од Хајденхајм, кој заврши на третото место во „цвајт“.

Во првиот натпревар беше 0: 0, додека во вториот натпревар исто така беше нерешено – 2: 2, а Вердер остана во Бундеслигата поради гол на гостински терен.

Интересно е што резултатот беше 0:1 до 85. минута, кога домашната екипа изедначи.
Сепак, тие примија гол во петтата минута од продолжението и не можеа да направат повеќе од изедначување минути подоцна.


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*