Вардар ја почна 2020-та со победа против ЕурофармБез неколку од своите звучни имиња, Вардар ја почна новата 2020 година со победа, откако одигра тренинг натпревар против Еурофарм Работник.
„Црвено-црните” со неколку млади играчи во составот успеаја да победат со 32-28 против битолскиот тим и покажаа дека сериозно се подготвуваат за одбраната на трите титули и враќањето на Куп титулата.
Во тимот не беа голманите Кизиќ, Гедбан и Кугис, ниту пак Стоилов и Атман. Иако тренира во екипата Толедо се уште го нема облечено дресот на скопскиот тим, а Дисингер се уште е на рехабилитација по операцијата на коленото.
Вардар на 5 февруари го игра првиот дуел од ЛШ, кога ќе игра против германски Кил.


Вести

Европските земји ги враќаат строгите епидемилошки мерки

– Голем број европски земји соопштија дека по зголемувањето на бројот на новозаразени, ќе воведат нови мерки за борба против ширењето на коронавирусот, што ќе вклучува ограничување на патувањето, порано затворање на барови и ресторани […]

Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.003.405 пациенти, а оздравеле 24.688.610 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Косово се забележани три […]

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]