Ван Дајк нема да игра до следната сезона?


Одложено гласањето за најдобар фудбалер во Англија - МИА

Ливерпул, 21 октомври 2020 () – Повредата на Вирџил ван Дајк се покажа уште покомплицирана од веќе тешката дијагноза на искинати лигаменти на десното колено.

Првичните предвидувања беа дека Холанѓанецот може да се врати на крајот од оваа сезона, но Дејвид Орнштајн од „Атлетик“ тврди поинаку.

Според новинарот, централниот дефанзивец на Ливерпул нема да се врати во игра пред почетокот на следната сезона.

Холанѓанецот наскоро ќе мора да биде опериран, иако сè уште нема одреден датум за операцијата.

– Мојата информација е дека повредата на десното колено на Ван Дајк е можеби дури и полоша отколку што првично се мислеше и се протега надвор од предниот лигамент. Тоа би значело дека нема да го гледаме Ван Дајк на теренот до следната сезона, прокоментира Орнштајн.


Електронски креираните рецепти се достапни во сите аптека низ државата - МИА
Вести

ЕУ со намера да ги намали цените на лековите

Новата европска фармацевтска стратегија ќе овозможи намалување на цената на лековите и враќање на фармацевтското производство во Европа. Тоа го нагласи хрватскиот европратеник Томислав Сокол повикувајќи на заедничка европска набавка на лекови, јави Хина. Европратениците […]

Вести

Собранието ја избра Добрила Кацарска за судија на Уставниот суд

Собранието на Република Северна Македонија попладнево на продолжение  на 20. седница со 61 глас „за“ ја избра Добрила Кацарска за судија на Уставниот суд. Претресот за предлогот Кацарска да биде избрана за  судија на Уставениот […]

Вести

Црвенковски го замрзна членство во СДСМ, повика итно да се свика ЦО на партијата

Скопје, 26 ноември 2020 Јавно обраќање на поранешниот Претседател на РМ и основачот и долгогодишен Претседател на СДСМ Бранкo Црвенковски до раководството и членовите на СДСМ Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години се решив да […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*