Вацке не верува дека некој ќе плати за Санчо онолку колку што бара Борусија


Манчестер јунајетд се откажа од Санчо ова лето - МИА

Дортмунд, 29 јуни 2020 () – Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке го сподели своето мислење за можното заминување на напаѓачот Џејдон Санчо.

– Ако Џејдон дојде и рече дека сака да ја напушти Борусија, без оглед на тоа, и постои клуб подготвен да ја плати потребната сума, тогаш ќе разговараме за ова прашање. Но, досега тоа не се случи. И не мислам дека некој ќе плати за Санчо колку што бараме, убеден е Вацке.

Борусија очекува да добие 125 милиони евра за 20-годишен Англичанец. Оваа сезона, напаѓачот одигра 41 натпревар на сите турнири, во кои постигна 20 гола и направи 18 асистенции.


Обвинителот Гаврил Бубевски позитивен на КОВИД-19, обвинителката Фатиме Фетаи во самоизолација - МИА
Вести

Обвинителот Гаврил Бубевски позитивен на КОВИД-19, обвинителката Фатиме Фетаи во самоизолација

Скопје, 6 јули 2020 () – Јавниот обвинител Гаврил Бубевски е позитивен на КОВИД-19, а неговата колешка од поранешното СЈО, обвинителката Фатиме Фетаи, поради контакт со него ќе биде 14 дена во самоизолација. Ова е причината […]

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита - МИА
Вести

Регистрирани нови 78 случаи со Ковид-19, петмина починати, 172 оздравени пациенти

Скопје, 6 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-26, Куманово-4, Дебар-1, Штип-17, Тетово-9, Струга-3, Битола-1, Охрид-1, Гостивар-5, Крива Паланка-1, Кочани-1, […]

Бинзините и дизелот поскапуваат за еден денар - МИА
Бизнис

ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтинува, а Екстра лесното масло поскапува за половина денар

Скопје, 6 јули 2020 () – Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) поскапува за половина денар по литар, додека цените […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*