Тухел се здобил со скршеница на стапалото на тренингПСЖ се загрева за Лигата на шампионите со турнир во Катар - МИА

Париз, 7 август 2020 () – Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, се повреди на еден од тренинзите на тимот.

Германецот денес се здобил со скршеница на левиот глужд, поточно на метатарзална коска на петицата, објави прес-службата на ПСЖ.

Тимот продолжува да се бори во Лигата на шампионите.

На 12 август ПСЖ ќе игра против Аталанта во четвртфиналето на елитното натпреварување. Средбата ќе се одржи на неутрален терен во Лисабон, Португалија.


Вести

Протест за декриминализација на марихуаната пред Основниот кривичен суд во Скопје

Протест за декриминализација на марихуаната и поддршка на активистот Филип Достовски се одржа денеска пред зградата на Основниот кривичен суд во Скопје. Претседателот на здружението Зелена национална агенда за Македонија – ЗНАМ Огнен Узуновски, рече […]

Седум нови случаи со Ковид-19 во Пијанец и Малешевијата - МИА
Вести

Нови 152 случаи на Ковид 19, починале две лица

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети, соопшти денеска Министерството за здравство. Од новите случаи најмногу има во: […]

Вести

МОН со последни подготовки пред стартот на учебната година, за СОНК има недостиг на технички средства

– Анализите направени од Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) покажуваат дека голем дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на онлајн настава, но од Министерството за образование и наука уверуваат дека […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*