Тотенхем тргнаа по Шкринијар
Тотенхем се заинтересирани за играчот на Интер Милан Шкринијар. Клубовите во неделата ги започнале преговорите, но не успеале да се договорат околу обесштетувањето. „Гардијан“ тврди дека во наредните денови Тотенхем ќе испратат нова понуда за Словакот.

Тотенхем на Интер им понудиле 35.000.000 евра, односно 25.000.000 евра помалку од смата што ја бара клубот од „Џузепе Меаца“. До крајот на преодниот рок Тотенхем ќе ја зголемат понудата но се верува дека таа повторно ќе биде помала од 60.000.000 евра.

Шкринијар во Интер пристигна од Сампдорија во 2017 година, кариерата ја започнал во Жилина. Тој две сезони беше столб на одбраната на Интер, меѓутоа со доаѓањето на Антонио Конте остана без место во стартната постава.


Вести

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

– Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Вести

Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка

– Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба да остане зад нас, а решенијата со Бугарија да се бараат […]

Вести

Бројките на новозаразени се стабилизираат, мерките се ефикасни ако се почитуваат

– Мерките за заштита од вирусот даваат резултати и доколку се почитуваат, дополнителни не се потребни, рече министерот за здравство Венко Филипче. Тој вчера соопшти дека врвот на епидемијата е достигнат пред една недела и […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*