Тотенхем ја зголемува понудата за Шкрињар


Јунајтед е подготвен да плати 58 милиони фунти за Шкрињар - МИА

Лондон, 26 септември 2020 () – Тотенхем се чини дека е подготвен на сè за да го привлече дефанзивецот на Интер, Милан Шкрињар. „Петлите“ се подготвени да ја зголемат понудата за Словакот, во надеж дека ќе постигнат договор со „нероазурите“, пренесува „TMВ“.

Првичната понуда на Тотенхем за централниот дефанзивец вредеше 50 милиони евра, но беше одбиена. Сега тие се подготвени да ја зголемат својата понуда на 60 милиони евра, што ја постави Интер.

Сега газдите на „нероазурите“ сериозно го разгледуваат овој предлог, бидејќи самиот фудбалер изразил желба да биде продаден.

Нема да биде изненадување ако зделката биде финализирана во наредните денови.


Вести

Се отвора нов пункт за КОВИД-тестирање, измените на Законот за заштита од заразни болести пред пратениците

Утрово, во 7:30 часот, во близина на Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје, треба да биде отворено уште едно приемно одделение за правење КОВИД – тестови со што ќе се забрза процедурата на […]

Вести

Почнува исплатата на октомвриските пензии

Oд денеска почнува етапната исплата на октомвриските  пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19. Подигнувањето на пензиите преку […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*