Тер Штеген ќе го продолжи договорот со Барселона до 2025 годинаТер Штеген можел да ја напушти Барселона кога тренер беше Валверде - МИА

Барселона, 6 август 2020 () – Барселона се согласи да го продолжи договорот со голманот Марк-Андре тер Штеген.

Според „Мундо Депортиво“ новиот договор со 28-годишниот Германец ќе се пресмета до крајот на јуни 2025 година. Актуелниот договор на голманот со каталонскиот клуб важи до крајот на јуни 2022 година.

Во сезоната 2019/20, Тер Штеген одигра 44 натпревари за Барселона и прими 41 гол. Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на голманот на 72 милиони евра.

Претходно во медиумите имаше информации за интересот на Челзи за германскиот чувар на мрежата.

 


Вести

Протест за декриминализација на марихуаната пред Основниот кривичен суд во Скопје

Протест за декриминализација на марихуаната и поддршка на активистот Филип Достовски се одржа денеска пред зградата на Основниот кривичен суд во Скопје. Претседателот на здружението Зелена национална агенда за Македонија – ЗНАМ Огнен Узуновски, рече […]

Седум нови случаи со Ковид-19 во Пијанец и Малешевијата - МИА
Вести

Нови 152 случаи на Ковид 19, починале две лица

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети, соопшти денеска Министерството за здравство. Од новите случаи најмногу има во: […]

Вести

МОН со последни подготовки пред стартот на учебната година, за СОНК има недостиг на технички средства

– Анализите направени од Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) покажуваат дека голем дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на онлајн настава, но од Министерството за образование и наука уверуваат дека […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*