Медведев го „пикира“ третото место на Федерер


Завршниот тениски Мастерс годинава е поинтересен од вообичаеното, бидејќи освен за трофејот, тенисерите се борат и за што подобар пласман на завршувањето на календарската 2019 година.

Во центарот на вниманието е борбата за врвот, Рафаел Надал ќе се бори да остане таму, а Новак Ѓоковиќ би можел да се врати на чело ако резултатите му одат во прилог.

Но, битка може да има и за третото место на АТП листата. Таму сега е Роџер Федерер, а Данил Медведев може да го загрози. Тие се во различни групи, но ако Русинот го победи Швајцарецот во полуфинале или финале, Медведев ќе биде „светки рекет број 3“, а Федерер ќе падне за една позиција подолу.


Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово - МИА
Вести

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово

Скопје, 6 јуни 2020 () – За граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и Студеничани, во Куманово, Липково, Штип, Карбинци, Тетово, како и Боговиње, Брвеница, Теарце, Желино […]

Во шест градови во земјава нема повеќе активни случаи на Ковид-19 - МИА
Вести

Активни 1.009 случаи на заболени од Ковид-19, 90 отсто од новозаболените се од 15 фамилии

Скопје, 6 јуни 2020 () – Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство Венко Филипче информираше дека […]

Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти - МИА
Вести

Вкупно 180 нови случаи на КОВИД-19, двајца починати, најмногу заболени во Скопје

Скопје, 5 јуни 2020 () – Вкупно 180 нови случаи позитивни на КОВИД -19 се евидентирани во изминатите 24 часа, објави Министерството за здравство. Починати се двајца пациенти – едниот на возраст од 52 години […]