Федерер и Надал: Бидете позитивни (видео)


Федерер и Надал: Бидете позитивни (видео) - МИА

<!-.post-footer-on-top /–>

Базел, 3 април 2020 () – Освојувачот на рекордни 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер ги израдува своите фанови со ново видео од негов тренинг во снегот.

– Се надевам дека сите се безбедни и здрави. Бидете позитивни. Бидете активни. Поддржувајте се едни на други, вели Федерер.

Во исто време, Шпанецот Рафаел Надал, кој има само една Гренд-слем титула помалку од Федерер, исто така ги искористи социјалните мрежи за да допре до своите фанови, повикувајќи ги да го задржат позитивното расположение.

<!-.entry-content /–>

<!-.post-footer-on-top /–>


Заев со поддршка за електронското гласање и овозможување 16 часа за гласање на иборниот ден - МИА
Вести

Партиите блиску до договор, да се искористи периодот на вонредна состојба за постигнување консензус

Скопје, 31 мај 2020 () – Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два дена, поради ситуацијата со коронавирусот […]

Изјава на претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски (во живо) - МИА
Вести

Почнува четвртата вонредна состојба во земјава

Скопје, 31 мај 2020 () – Зголемениот број заразени и починати лица од коронавирусот е главна причина за четвртата вонредна состојба во државава што ја прогласи претседателот Стево Пендаровски. Оваа одлука, како што рече Пендаровски по […]