Бадоса поради топлотен удар не го заврши четвртфиналето на Олимпијадата, од теренот изнесена во инвалидска количка


 Шпанската тенисерка Паула Бадоса не го доигра четвртфиналниот меч против Маркета Вондрушова на Олимписките игри во Токио. Таа се откажа откако првиот сет загуби со 3:6.


 

На Шпанката и се слоши поради жештината. Не можеше сама да го напушти теренот – ја изнесоа во инвалидска количка.

Денес Бадоса сепак треба да игра и во мешани двојки.