Tејтум им одржа говор на Селтикси на полувремето од мечот со Мајами


Тејтум објасни за скандалот во соблекувалната на Селтикс - МИА

Орландо, 26 септември 2020 () – Кошаркарот на Бостон селтикс, Џејсон Тејтум имаше мотивирачки говор пред соиграчите за време на паузата на петтиот меч од серијата со Мајами хит.

Бостон заостануваше седум поени, а пораз на овој меч ќе значеше крај на сезоната за тимот.

Дваесет и двегодишниот Тејтум се обиде да им ја пренесе важноста на моментот на своите соиграчи и успеа во тоа.

Во третата четвртина тој постигна 17 поени, а Селтикси го добија тој дел од натпреварот со 41:25.

На крајот Бостон победи со 121:108 и намали на 2-3 во серијата прв до четири победи.


Вести

Објавени конкурсите за ученички стипендии, воведени нови категории за техничките струки

– Министерството за образование и наука (МОН) информира дека од вчера започна аплицирањето за стекнување на правото на ученичка стипендија во учебната 2020/2021 година. Конкурсите се објавени на интернет страницата на МОН, а крајниот рок […]

Вести

Загадувањето во Скопје над дозволеното, вечерните и ноќните часови најкритични

– Ноќните часови за жителите на Скопје се ризични за излегување надвор поради загадениот воздух кој го регистрираат мерните станици на Министерството за животна средина. Но, над дозволеното се и среднодневните концетрации на ПМ 10 […]

Бизнис и економија

Нов протест на оштетените од Еуростандард банка

Оштетените од пропаѓањето на Еуростандард банка најавуваат дека ќе одржат втор протестен собир пред зградата, како што наведуваат, „на еден од главните виновници за ситуацијата во која се наоѓаат, а тоа е Народната Банка“. Протестот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*