Тајрон Лу и Џеф Ван Ганди се кандидати за нов тренер на ЛА клиперс


Бруклин разгледува четири кандидати за тренерската позиција - МИА

Лос Анџелес, 29 септември 2020 () – Екипата на Лос Анџелес клиперси е во потрага по нов трнер, откако вчера се раздели со Док Риверс, кој беше предводник на тимот веќе седум години.

Според неколку медиуми во САД, асистентот на Клиперс, Тајрон Лу и Џеф Ван Ганди, се натпреваруваат за испразнетото место.

Лу ги предводеше Кливленд кавалирс до титулата во лигата 2016 година.

Ван Ганди има стапка на победа во кариерата 57,5 проценти, но не е тренер во НБА од 2007 година.


Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Бизнис и економија

Сопствениците на возила со странски таблички ќе потпишуваат изјава дека возилото е влезено пред 1 октомври

– Сопствениците на возила со странски таблички ќе треба да дадат изјава дека возилото е влезено во земјава пред 1 октомври за последен пат за да платат помали давачки за регистрација. Министерот за економија Крешник […]

Вести

Ѓоргиев: Историските прашања да не се користат како политичка алатка

– Генерално, погрешен е пристапот историските прашања да се користат како политичка алатка. Историските контроверзи, недоразбирањата и историографските спорови треба да ги решаваат историчарите, а не политичарите. Комисијата треба да биде оставена да работи без […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*