Страшен судир на „Емирати“ – „волкот“ Хименез заврши во болница


Арсенал и Вулверхемттон го играат второто полувреме на „Емирати“ во Лондон, водат гостите.Сепак, стравична сцена се случи во 5-тата минута. При еден водзушен дуел се судрија „топчијата“ Давид Луис и „волкот“ Раул Хименез. Веднаш влетаа лекарските тимови на теренот, а Мексиканецот одвај се поместуваше.

По неколку минути повредата на Бразилецот беше санирана, но Хименез беше одведен во болница, на снимање.

Luiz & Jimenez collision 😫😫 Hope Jimenez is ok, Luiz is up. Jimenez definitely not good! #jimenez #luiz #wolves #ARSWOL pic.twitter.com/0ElZH2TG68

— Richard Ladd (@RichardLadd_1) November 29, 2020