СП 2018: Роналдо: Освојувањето на трофејот останува наша цел


Кристијано Роналдо го прокоментира драматичниот судир меѓу Португалија и Шпанија од групата „Б“ на СП 2018, што заврши 3:3. Напаѓачот постигна три гола и пред целиот свет повторно ја покажа својата класа.
– Среќен сум, завршивме добра работа. Сето ова е резултат на многу години работа на сите во тимот. Јас им должам на моите соиграчи затоа што не престануваат да веруваат во мене, рече Роналдо веднаш по натпреварот.
Тој додаде дека тимот дал сѐ од себе и ремито е заслужено.
– Можевме да победиме, но и нерешеното не е лошо. Ремито е заслужено бидејќи Шпанците многу повеќе ја контролираа топката од нас. Освојувањето на трофејот останува наша цел, но за да го сториме тоа, треба почесто да ја имаме топката во наши нозе и да ја контролираме играта, изјави петкратниот освојувач на „Златната топка“.
Вести

Американски државјанин со арапско потекло веќе трет ден заглавен во неутралната зона на грчко – турската граница

Веќе трет ден, американски државјанин со арапско потекло се наоѓа во неутралната зона меѓу Грција и Турција кај Еврос, бидејќи не може да влезе ниту во едната, ниту во другата земја, јави дописничката на МИА […]

Вести

Владиниот лирџет пријавил ситуација за итност и безбедно слетал на Скопскиот аеродром

Капетанот на владиниот воздухоплов попладне во контролата на летање на Скопскиот аеродорм пријавил ситуација за итност поради предното тркало и по процедурите безбедно слетал на аеродромот, информираа за МИА од Контролата на летање М-НАВ.   […]

Вести

Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци продолжува на 28 ноември

 Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци на 13 февруари годинава во која загинаа 16 лица продолжува на 28 ноември. На денешното рочиште требаше да биде сослушан вештакот Јосиф Ќосев од електротехнички факултет, но одбраната реагираше […]