СП 2018: Роналдо: Освојувањето на трофејот останува наша цел


Кристијано Роналдо го прокоментира драматичниот судир меѓу Португалија и Шпанија од групата „Б“ на СП 2018, што заврши 3:3. Напаѓачот постигна три гола и пред целиот свет повторно ја покажа својата класа.
– Среќен сум, завршивме добра работа. Сето ова е резултат на многу години работа на сите во тимот. Јас им должам на моите соиграчи затоа што не престануваат да веруваат во мене, рече Роналдо веднаш по натпреварот.
Тој додаде дека тимот дал сѐ од себе и ремито е заслужено.
– Можевме да победиме, но и нерешеното не е лошо. Ремито е заслужено бидејќи Шпанците многу повеќе ја контролираа топката од нас. Освојувањето на трофејот останува наша цел, но за да го сториме тоа, треба почесто да ја имаме топката во наши нозе и да ја контролираме играта, изјави петкратниот освојувач на „Златната топка“.


Вести

Продолжува претставувањето на изборните понуди на партиите пред граѓаните

Скопје, 5 јули 2020 () – Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на […]

Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Вкупно 3611 активни случаи со КОВИД-19, најмногу во скопски Чаир

Скопје, 5 јули 2020 () – Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава изнесува 3611. Новозаразените се од Скопје-64, Куманово-8, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-16, […]

Тестирањето на околу 800 штипски текстилни работници завршува утре - МИА
Вести

Регистрирани нови 147 случаи на КОВИД-19 и шест починати

Скопје, 4 јули 2020 () – Во изминатите 24 часа од направени 1296 тестирања регистрирани се 147 нови случаи на КОВИД-19. Институтот за јавно здравје регистрира и 111 оздравени пациенти. Од КОВИД-19 во овој период […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*