Солскјер: Кавани не беше подготвен да игра против ПСЖ
Оле Гунар Солскјер призна дека Единсон Кавани „не се чувствувал подготвен“ да дебитира за Манчестер јунајтед во пресметката со неговиот поранешен клуб Пари Сен-Жермен во Лигата на шампионите утре.

33-годишниот Уругваец нема играно од март, по предвремениот крај на францускиот шампионат и по одлуката на ПСЖ да не го повикаат за мечевите од Лигата на шампионите, каде што стигнаа до финалето. Кавани има неколку дена тренинзи со своите соиграчи, и Солскјер сметаше дека некој друг меч ќе биде подобар за негово деби.

„И јас сакав да биде тука, но тој нема играно подолго време и заклучивме дека е подобро да продолжи да се подготвува. Еди знае што сака и што му е потребно. Не се чувствуваше доволно подготвен. Мислам дека добро се вклопи во тимот и се гледа дека сака да работи и има квалитети за лидер“, вели Солскјер за францускиот „РМЦ“.

Покрај Кавани во Париз не отпатуваа ниту Хери Мегваер, Мејсон Гринвуд, Џеси Лингард и Ерик Баји, по што Бруно Фернандеш ќе биде капитен.


Бизнис и економија

КСС: Недела неработен ден без правење хаос во Законот за работни односи

– Конфедерацијата на слободни синдикати предупредува дека со Предлог-измените во Законот за работни односи со кои недела треба да се прогласи за неработен ден ќе се направи хаос бидејќи со подзаконски акти ќе се утврдува […]

ССМ: Социјалниот дијалог дава резултати, потребата од Синдикатот и колективните договори се потврдува во најтешките моменти - МИА
Бизнис и економија

ССМ: Измените во ЗРО не одат во прилог недела да биде неработен ден

– Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека предложените измени во Законот за работни односи од страна на Министерството за труд и социјална политика не одат во прилог на тоа недела да биде прогласена […]

Вархеји сака гаранции дека изборите ќе бидат фер - МИА
Вести

„Политико“: Вархеји и ЕПП се премногу меки кон Софија за блокадата на Скопје

– Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во својата анализа за работата на комесарите во изминатава година. Како најлош момент […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*