Симеоне: Двата гола на Луис Суарез не ме воодушевија


Симеоне: Критичари има, но тие треба да чекаат други времиња - МИА

Мадрид, 28 септември 2020 () – Тренерот на Атлетико (Мадрид), Диего Симеоне беше задоволен од својот тим по победата од 6:1 над Гранада.

На аргентинскиот стручњак му се допадна и претставувањето на новото засилување Луис Суарез, кој погоди двапати. Сепак, Симеоне признава дека не бил импресиониран од двата гола.

– Не бев импресиониран од неговите два гола. Но, неговите асистенции, неговите пробиви и неговите движења на теренот ме импресионираа. Неговото доаѓање предизвика многу добро внатрешно натпреварување. Ако 23-те играчи ја прифатат минутажата што ја добиваат, сигурен сум дека ќе се справиме многу добро. Од моја перспектива, кога ќе го изберам тимот, барам играчи кои знаат да се претстават добро и кои ја прифаќаат ситуацијата и кога играат и кога не играат, изјави Симеоне.

 


Вести

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 […]

Вести

Договорот за добрососедство е основата за односите со Бугарија, порача власта, опозицијата бара од Заев став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

– Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните функционери во земјава во однос на недоразбирањата кои настанаа на релација […]

Вести

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

– Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни и модуларната болница во Скопје изминатите денови кога и кај нас и во Европа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*