Рондо го надмина Брајант во топ 10 асистенти во НБА


Рондо го надмина Брајант во топ 10 асистенти во НБА - МИА

Орландо, 23 септември 2020 () – Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Реџон Рондо се искачи на 9. место на листата најдобри асистенти во НБА плејофот.

Рондо ноќеска имаше осум асистенции во поразот од Денвер нагетс во третиот дуел од финалето на Западната конференција.

Тој со 1.041 асистенција го надмина легендарниот Коби Брајант (1040).

Лидер на оваа листа е Меџик Џонсон со 2.346 додавања по кои неговите соиграчи поентирале.


Вести

Нови 247 случаи на КОВИД-19, оздравеле 321, починале 15 лица

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 737 тестирања, регистрирани се 247 нови случаи на КОВИД-19, оздравеле 321 пациент, а починале 15 лица, сите во болнички услови. Од новорегистрираните случаи, во […]

Вести

Владини одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на УО на повеќе ЈП и АД

Владата на денешната седница донесе одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на управни одбори на повеќе јавни претпријатија и акционерски друштва во сопственост на Владата на Северна Македонија, врз основа на предлозите на […]

Бизнис и економија

Бензините поевтинуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

– Бензините и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*