Роналдо: Среќен сум што ја создавам историјата на овој одличен клуб


Понтеш: Роналдо е „Супермен“ - МИА

Торино, 27 јули 2020 () – Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги сподели своите впечатоци од освојувањето на италијанскиот шампионат.– Направено! Шампиони на Италија! Среќен сум што продолжив да ја создавам историјата на овој одличен клуб, напиша 35-годишниот Португалец на Инстаграм.

Тој трофејот им го посвети на сите навивачи на Јувентус, особено на оние кои биле и продолжуваат да страдаат од пандемијата.

– Не беше лесно. Вашата храброст, став и решеност станаа силата што ни требаше во овој напнат крај на првенството и борбата за титулата.

Роналдо го освои 31. Трофеј во кариерата. зс/