Реперезентативецот Никола Митревски нов голман на Порто во Португалија


Реперезентативецот Никола Митревски нов голман на Порто во Португалија - МИА

Битола, 2 јуни 2020 () – Македонскиот ракоментен репрезентативец и досегашен голман на Еурофарм Пелистер, Никола Митревски од денес е нов голман на португалскиот ракометен шампион Порто.

Веста за пристигнувањето на Митревски во Португалија ја објави неговиот нов клуб кој има големи амбиции на европската ракометна сцена, а ангажманот на Митревски, најдобриот спортисти во Битола за минатата година, го смета за големо засилување.

Голманот Никола Митревски по втор пат се враќа во Португалија откако пред 5 години настапуваше за Бенфика. /М.Т.


Тестирањето на околу 800 штипски текстилни работници завршува утре - МИА
Вести

Регистрирани нови 147 случаи на КОВИД-19 и шест починати

Скопје, 4 јули 2020 () – Во изминатите 24 часа од направени 1296 тестирања регистрирани се 147 нови случаи на КОВИД-19. Институтот за јавно здравје регистрира и 111 оздравени пациенти. Од КОВИД-19 во овој период […]

Партиите не отстапуваат од средби со граѓаните, но ветуваат почитување на мерките - МИА
Вести

Предизборната кампања на средина, се вжештува реториката

– Предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е на средина, а партиите ја вжештуваат дебатата за економијата, правната држава и корупцијата. Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби […]

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово - МИА
Вести

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

Скопје, 4 јули 2020 () – Засега нема препорака од Комисијата за заразни болести ниту пак одлука за затворање на границите со Србија и со Косово, потврди вчера премиерот Оливер Спасовски и истакна дека во […]