Ремзи: Играчите на Јувентус повеќе се забавуваат под водство на Пирло


Јувентус го продава Ремзи - МИА

Торино, 24 септември 2020 () – Фудбалерот за врска на Јувентус, Арон Ремзи зборуваше за тоа како се смени тимската работа по замената на Маурицио Сари со Андреа Пирло како главен тренер.

Имаме нов тренер, нов стручен штаб, нови идеи, а играчите се исклучително вклучени во сè што се случува. Мислам дека се забавуваме повеќе од минатата година. Обуката е напорна, но атмосферата е повесела. Добро ја започнавме сезоната, но треба да бидеме подобри. Во тимот има многу одлични играчи, и секој е во можност да му помогне на тимот да ги постигне своите цели. Драго ми е што имам можност да играм со толку вешти напаѓачи, изјави Ремзи.

Тој се осврна и на ривалите за највисок пласман во Серија А.

Интер е одличен тим кој има потпишано многу играчи. Ова е еден од фаворитите за трката во шампионатот. Наполи е исто така многу силен. Милан успешно ја заврши минатата сезона и започна нова во истиот дух. Серија А е многу тешка лига, додаде Ремзи за „Скај Спорт Италија“.


Вести

Апел од верските лидери до граѓаните: Да се почитуваат мерките со цел заштита на своето здравје и здравјето на блиските

– Сите наши верници и сите граѓани на нашата држава, на актуелната состојба со коронавирусот да гледаат со највисок степен на сериозност и со целосно и доследно почитување на сите пропишани мерки да го заштитат сопственото, […]

Во Собранието формирани пратеничките групи - МИА
Вести

Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на Буџетот пред пратениците на 27 октомври

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да бидат на дневен ред на собраниската седница закажана за 27 октомври. Доколку […]

Вести

Берлин и Брисел очекуваат старт на преговорите до крајот на годината, се чека ставот на Софија

– Северна Македонија да ги почне преговорите за пристапување во ЕУ до крајот на годината очекуваат официјален Берлин и Брисел. Германската амбасадорка Анке Холштајн вчера изјави дека во однос на процесот на проширување јасна цел […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*