Реднап за Кавани: Очаен потег на Јунајтед


Кавани може да дебитира против ПСЖ - МИА

Манчестер, 11 октомври 2020 () – Не толку одамна, Единсон Кавани беше еден од најдобрите напаѓачи во светот, но летово остана без работа.

Пари Сен Жермен не сакаше да го продолжи договорот со уругвајскиот фудбалер и му дозволи да замине без обештетување.

Манчестер Јунајтед реагираше и го направи нов жител на стадионот „Олд Трафорд“.

За разлика од навивачите на тој клуб на кои им се допаѓаше тој потег, поранешниот тренер Хари Реднап има поинаков став.

– Знаете дека сакам да се коцкам, но тоа не е ништо ако погледнете што прави Јунајтед со Кавани, рече Реднап.

Како што истакна, проблемот е големата плата од околу 200 000 фунти неделно за привремен напаѓач.

– Се чини како очаен потег, посочува тренерот.

Искусниот стручњак изјави дека во претходниот период слушнал гласини дека Кавани сака да дојде во Англија.

– Само што им реков со среќа кога слушнав колку бара. Можеби добро работи ако е гладен за фудбал и голови. Поради Оле Гунар Солскјер, се надевам дека е така, заклучи Реднап.


Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Вести

Околу 300 војници и 150 полицајци ќе ги обезбедуваат здравствените објекти

– Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно потребите на Министерството за здравство. Припадниците на Армијата нема да бидат […]

Вести

Активни 20711 случаи на Ковид-19, во болниците има уште слободни кревети

– Вкупно 20711 активни случаи на Ковид-19 се регистрирани во земјава, од кои речиси половината 9985 се во Скопје, а во болниците се лекуваат 1290 пациенти. И покрај растот на бројот на инфицираните, сепак, болниците […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*