Рамос носи предност за „Кралевите“ од белата точка


Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос самиот се избори за предноста на својот тим во мечот против Барса.Во минутите кога Меси, Фати и Кутињо се закануваа по голот на Куртоа, при еден прекин дефанзивецот на Каталонците, Ленгле го повлече Рамос за дресот, по што овој се најде на тревникот.

Рамос протестираше, а по ВАР асистенција судијата покажа на белата точка.

Рамос го изведе пеналот прецизно во 63 минута, во десниот долен агол од голот на Нето за 2-1. https://tiger.cdnja.co/v/r3/R3MbM.mp4?secure=d58_Ow4KZe2C3xlowC2heA&expires=1603557000


Вархеји сака гаранции дека изборите ќе бидат фер - МИА
Вести

„Политико“: Вархеји и ЕПП се премногу меки кон Софија за блокадата на Скопје

– Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во својата анализа за работата на комесарите во изминатава година. Како најлош момент […]

Вести

Состојбата со Ковид-19 под контрола, здравствениот систем се подготовува за вакцинација

Бројот на заболени од Ковид-19 минатата недела е намален за 9,9 отсто, а се зголеми бројот на оздравените. Надлежните сметаат дека состојбата е под контрола, а здравствениот систем веќе почна со подготовките за вакцинација против […]

Вести

Гоце Делчев, средновековниот и раноосманлискиот период – теми на онлајн средбата на македонските и бугарските историчари

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, која ќе се одржи денеска и утре. На […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*