Остроушко го засили Еурофарм


Екипата на Еурофарм Работник го потврди ангажманот на украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко, а договорот меѓу двете страни е за една година.

Остроушко го носеше дресот на македонскиот вицепрвак и минатата сезона, а по само два месеци во Романија во екипата на Баја Маре, реши да се врати во Битола.

Дебито оваа сезона Остроушко ќе го има на 15 септември против Спортинг Лисабон во ракометната Лига на шампиони. Во групата „Ц“ се уште Савехоф, Татран Прешов, Кокс, Бисадоа Ирун.


Собранието се конституира во вторник, по Илинден и разговорите за влада - МИА
Вести

Конститутивна седница на Собранието утре, партиски разговори за формирање влада

Скопје, 3 август 2020 () – Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола наместо во салата „Македонија“. Седницата ќе се одвива […]

Реафирмирани вредностите на двата Илиндена, одбележувањето без масовни собири - МИА
Вести

Реафирмирани вредностите на двата Илиндена, одбележувањето без масовни собири

Скопје, 3 август 2020 () – Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење на пандемијата од Ковид-19 и без […]

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита - МИА
Вести

Бројот на новозаболени од Ковид-19 и натаму трицифрен, во Скопје 1.372 активни случаи

Скопје, 3 август 2020 () – Нови 166 случаи со Ковид-19 од 1.419 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починаа четири пациенти од Скопје, Кичево, Штип и […]