Рајола откри каде ќе игра Балотели


Балотели: Поразумно ќе беше да го одберам Јувентус, наместо Милан - МИА

Бреша, 16 септември 2020 () – Познатиот фудбалски агент Мино Раиола откри каде ќе ја продолжи кариерата Марио Балотели. Италијанскиот агент рече дека секогаш има решение за напаѓачот и рече дека поранешниот италијански репрезентативец ќе продолжи да се натпреварува во Европа.

– Секогаш имам решение за Марио. Тој е еден од најголемите италијански напаѓачи. Не сум загрижен за него. Балотели ќе остане во Европа, рече Рајола.

Скандалозниот напаѓач ја напушти Бреша по една сезона, откако му беше раскинат договорот.


Вести

Почина Амди Бајрам, лидерот на Сојузот на Роми

Лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам утрово почина на 64-годишна возраст. Информацијата за МИА ја потврдија од Сојузот на Роми. Дел од медиумите јавија дека тој починал во приватна клиника. Бајрам имаше проблеми со […]

141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*