ПСЖ и Евертон се подготвени да го купат Пелегрини од Рома за 30 милиони евра


ПСЖ и Евертон се подготвени да го купат Пелегрини од Рома за 30 милиони евра - МИА

Рим, 18 мај 2020 () – Премиерлигашот Евертон се приклучи во борбата за играчот од средниот ред на Рома, Лоренцо Пелегрини, за кој се интересира и францускиот шампион Пари Сен-Жермен.

Двата клуба се подготвени да платат компензација од 30 милиони евра, за 23-годишниот фудбалер и член на италијанската репрезентација, објави новинарот Николо Скира. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, двата клуба се согласни на Рома да и платат две транши од по 15 милиони евра.

Оваа сезона, Пелегрини има 18 настапи за Рома, постигнато еден гол и остварено девет асистенции.


Бојан Јовановски поднесува повеќе кривични пријави во ОЈО Скопје - МИА
Вести

Бојан Јовановски во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесувње кривични пријви

Скопје, 3 јули 2020 () – Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска  повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на […]

Новиот позитивен на КОВИД-19 во Кавадарци, син на претходно заболен - МИА
Вести

И натаму висок бројот на новозаразени, надлежните апелираат на почитување на мерките

Скопје, 3 јули 2020 () – Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број пациенти – 15. […]

На десеттина дена пред изборите, политичките партии со различни ветувања пред граѓаните - МИА
Вести

На десеттина дена пред изборите, политичките партии со различни ветувања пред граѓаните

Скопје, 3 јули 2020 () – Ветувања за правна држава, нулта корупција, за повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, во младите и поддршка за занаетчиството испорачаа политичките субјекти во земјава на десеттина […]