Перкинс: Док Риверс доби отказ затоа што неговите суперѕвезди не успеаја да победат во серијата по водство од 3-1Риверс останува тренер на Клиперс и покрај поставениот антирекорд - МИА

Вашингтон, 30 септември 2020 () – Шампионот во НБА-лигата, а сега експерт за „ЕСПН“, Кендрик Перкинс верува дека Клиперси го искористија тренерот Док Риверс како жртвено јагне откако загубија од Денвер во второто коло од плејофот (3-4).


 

Риверс беше отпуштен затоа што неговите суперѕвезди не успеаја да ја добијат серијата во која имаа 3-1. Ме загрижува тоа што неговата клупа апсолутно не успеа да се докаже. Како и да е, Док заслужува повеќе, напиша на Твитер Перкинс.

Клиперс важеа за фаворити, но не успеаја да изборат конференциско финале.