Перез присуствуваше на тренинг сесијата на Реал Мадрид и разговараше со Зидан и играчите


Перез присуствуваше на тренинг сесијата на Реал Мадрид и разговараше со Зидан и играчите - МИА

Мадрид, 21 мај 2020 () – Фудбалерите на Реал Мадрид продолжуваат да се подготвуваат за продолжување на сезоната во Ла Лига.

Претседателот на клубот, Флорентино Перез денес присуствуваше на еден од тренинзите, разговарајќи со тренерот Зинедин Зидан и играчите.

Реал Мадрид го започна групниот тренинг на 18 мај.

Продолжувањето на сезоната во шпанскиот шампионат прекинат поради пандемијата на коронавирус, е закажано за јуни.


Здравствените власти апелираат пациентите да кажуваат точни податоци и да се почитуваат препораките - МИА
Вести

Од новите 165 случаи на КОВИД-19, 71 заразен во Скопје

Скопје, 3 јули 2020 () – Од регистрираните нови 165 случаи на КОВИД-19 во државата, согласно денешните податоци на Институтот за јавно здравје, најголемиот број, 71, се од Скопје. Според статистиката на Министерството за здравство, […]

Британски експерт смета дека коронавирусот ќе циркулира најмалку до 2021 година - МИА
Вести

Нови 165 случаи на Ковид – 19, седум починати, 128 оздравени

Скопје, 3 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на КОВИД-19 од кои во Скопје-71, Куманово-15, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-5, Тетово-20, Струга-3, Велес-1, Битола-3, Охрид-10, […]

Излез од државата само со потпишана изјава, за влез неопходен корона тест - МИА
Вести

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

Скопје, 3 јули 2020 () – Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува […]