Пандев во Џенова добива засилување од Интер


Пандев во Џенова добива засилување од Интер - МИА

Џенова, 25 септември 2020 () – Калчолигашот Џенова го позајми напаѓачот на Интер, Даријан Малес.

За Џенова настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев.

Договорот се пресметува до крајот на оваа сезона, се вели во соопштението на веб-страницата на клубот.

Фудбалерот е „дете“ на Луцерн, а Интер го купи 19-годишниот Швајцарец овој месец за 2,5 милиони евра.


Вести

ИЈЗ: За 1,8 отсто зголемен бројот на заразени од Ковид-19, за 18,6 отсто зголемен бројот на починати

– Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 16 до 22 ноември тестирани се вкупно 19.664 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за присуство на SARS-CoV-2, со намалување од […]

Вести

За една недела регистрирани 7.486 новозаразени, над 5.000 излечени и 204 починати

  Скопје и натаму e со најголем број нови случаи и највисока инциденца, a најзастапена возрасна група се лица над 60 години, се наведува во неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 16 […]

Вести

Државна матура од 29 мај до 14 јуни, информатика и географија првпат во листата на изборни предмети

– Трите екстерни испити од државната матура од учебната 2020/2021 година во јунската сесија ќе се полагаат од 29 мај до 14 јуни. Листата на изборни предмети за третиот екстерен испит годинава е проширена со […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*