Алили пречекан од голем број граѓани на плоштадот „Скендербег“


Oпштина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ вечерва во Скопје организираа свечен пречек за европскиот кадетски шампион во борење, Бесир Алили.

Алили беше пречекан од голем број граѓани на плоштадот „Скендербег“, а пред насобраните граѓани се обратија и градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу и на град Скопје, Петре Шилегов.

Во текот на утрешниот ден Бесир Алили ќе оствари и средба со градоначалникот Шилегов.

Шампионот беше пречекан уште на граничниот премин Табановцe од многу навивачи, а потоа со панорамски автобус тргна кон плоштадот „Скендербег“.

Алили викендов стана европски кадетски шампион во слободен стил во категорија до 48 килограми по победата во финалето над Ховханисјан од Ерменија со 7-6 на Европското првенство во Фиренца, Италија.

Вести

Потешко повредената патничка во сообраќајката во Србија останува во болница, останатите пуштени дома пуштени

Сите патници од сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел од патот, а беа згрижени во болницата во Прокупље се […]

Балкан

Рајанер“ ги укинува летовите кон градовите од поранешна СФРЈ

Нискобуџетниот авиопревозник „Рајанер“ ќе ги прекине своите редовни летови од аеродромот во Стокхолм кон Бања Лука, Ниш и Подгорица поради затворање на своите бази. Исто така, компанијата ги укинува и сезонските летови до Риека. Меѓутоа […]

Вести

Најтешко повредената патничка од сообраќајката во Србија префрлена во Ниш

Од 26-те повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел носејќи патници на еднодневна екскурзија на Копаоник, во […]