Официјално: Сити привлече дефанзивец на БорнемутОфицијално: Сити привлече дефанзивец на Борнемут - МИА

Манчестер, 5 август 2020 () – Англискиот вицешампион Манчестер Сити и официјално потпиша со дефанзивецот Нејтан Аке, се пофалија од клубот.

Холандскиот дефанзивец пристигнува од Борнемут за сума од 41 милион фунти.

Дваесет и пет-годишниот централен дефанзивец ги помина лекарските прегледи порано денес, по што потпиша петгодишен договор со тимот од „Етихад“.

Аке стана втор нов додаток на Сити во текот на летото по пристигнувањето на крилниот играч Феран Торес од Валенсија.


Вести

Протест за декриминализација на марихуаната пред Основниот кривичен суд во Скопје

Протест за декриминализација на марихуаната и поддршка на активистот Филип Достовски се одржа денеска пред зградата на Основниот кривичен суд во Скопје. Претседателот на здружението Зелена национална агенда за Македонија – ЗНАМ Огнен Узуновски, рече […]

Седум нови случаи со Ковид-19 во Пијанец и Малешевијата - МИА
Вести

Нови 152 случаи на Ковид 19, починале две лица

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети, соопшти денеска Министерството за здравство. Од новите случаи најмногу има во: […]

Вести

МОН со последни подготовки пред стартот на учебната година, за СОНК има недостиг на технички средства

– Анализите направени од Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) покажуваат дека голем дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на онлајн настава, но од Министерството за образование и наука уверуваат дека […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*