Официјално: Подолски потпиша со Анталијаспор


Германскиот напаѓач Лукас Подолски и официјално ќе ја продолжи кариерата во Анталијаспор. Тимот од јужна Турција на социјалните мрежи и официјално го објави привлекувањето на поранешниот фудбалер на Галатасарај.

Подолски се раздели со јапонски Висел Коби порано во јануари.

Анталијаспор имаше најголем интерес за 34-годишниот фудбалер со потекло од Полска, што ќе го направи еден од лидерите во тимот.

Договорот на Лукас Подолски е до крајот на оваа сезона.


Вести

Нови 53 случаи со коронавирус, вкупно 483, евидентирани пет починати

Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, со што вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 483 лица, На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени […]

Вести

Русија: Во јуни тестирање на вакцина за Ковид-19 на луѓе

Тестирањата на новиот прототип на вакцини против новиот коронавирус на животните ќе бидат завршени кон крајот на април, а тестирањето на луѓе ќе почне во јуни, изјави Ринат Максјутов, генерален директор на Новосибирскиот векторски државен […]

Вести

Четиринаесет медицински лица од штипското Инфективно одделение превентивно во самоизолација

 – Двајца лекари инфектолози, осум медицински сестри и четворица болничари од штипското Инфективно одделение се ставени во самоизолација, по наредба на здравствен санитарен инспектор, откако е утврдено дека имале контакт со 80-годишна пациентка, која била […]