Официјално, откажано француското Гран при


Намалување на платите во Формула 1 - МИА

Париз, 27 април 2020 () – Трката во Формула 1 за Големата награда на Франција која требаше да се одржи на 28 јуни на пистата во „Ле Кастел“ е откажана, објавија организаторите.

Ова се должи на пандемијата со коронавирус, поради што најбрзата сезона сè уште не започна.

– Предвидувањето на еволуцијата на состојбата со ширењето на вирусот нема да ги земе предвид одлуките што ги објави француската држава кои го прават нашиот настан невозможен, се вели во изјавата на директорот.

Француското Гран при требаше да биде десетто од календарот оваа сезона.

Евентуален почеток на Ф1 шампионатот е можан на 5 јули со австриското Гран при.


Николоски: На лидерската покрај здравствената криза да се разговара и за условувањата од Бугарија - МИА
Вести

Николоски: Голем пораз те чека Заев и во четворката и во цела Македонија! А потоа одговорност.

Го гледам Заев свесен дека ќе губи пласира лажни вести преку порталите што му се блиски. Јас едно зборувам тие друго спинуваат. Очај! Им се смеат луѓето. Белото не може да е црно. Ама и […]

На работа се враќаат само родителите чии деца одат на училиште, но не и оние кои имаат деца во градинка - МИА
Вести

На работа се враќаат само родителите чии деца одат на училиште, но не и оние кои имаат деца во градинка

Скопје, 9 јули 2020 () – Министерот за здравство Венко Филипче денеска појасни за кои вработени се однесува уредбата со која на работа треба да се вратат родителите кои имаат деца до 10-годишна возраст. Во […]

Изборите ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи - МИА
Вести

Изборите ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи

Скопје, 9 јули 2020 () – Предвремените парламентарни избори во Северна Македонија ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи. Според роковникот на ДИК, денеска е последен ден до кога домашните и меѓународните набљудувачи […]