Одржан онлајн состанок на ЕТКФОдржан онлајн состанок на ЕТКФ - МИА

Скопје, 2 август 2020 () – Денеска се одржа ЕТКФ онлајн состанок на бордот на директори на кој присуствуваа: д-р Владимир Јорга, д-р Дејан Недев, проф. Венцислав Недев, д-р Шербан Валека, Николае Марандичи, Роман Павловиќ, Роберто Фали и Ана Јорга, соопшти Македонската традиционална карате федерација.

На состанокот д-р Јорга и д-р Недев ги информираа директорите на ЕТКФ за одлуките кои беа донесени на онлајн состаноците одржани на светската федерација ИТКФ каде како претставници од Европа присуствуваа д-р Јорга и д-р Недев.

Покрај останатото беше донесена одлука да ЕТКФ европскиот шампионат кој требаше да се одржи во месец јуни оваа година во Прага, да се одржи од 11-13 декември исто така во чешката престолнина доколку се стабилизира ситуацијата со пандемијата. Ова ќе се знае во септември кога е закажан следниот состанок на ЕТКФ.

Доколку ЕШ се одложи повторно во замена се планира да се одржи онлајн ЕШ за деца, кадети и јуниори во кати и кихон.


Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, досега во светот 33.951.767 лица биле заразени со новиот коронавирус. Како резултат на Ковид-19, починале 1.014.644 пациенти, а се опоравиле 25.217.358 лица. Во последните 24 часа во Германија се регистрирани 1.798 нови […]

Вести

Објавени распореди на часовите за наставата на МРТ

Учениците кои немаат ИТ-уреди за да следат онлајн-настава преку платформата, часови ќе  гледаат на Македонската радио-телевизија на која секој ден ќе бидат прикажувани 15-минутни видеа за секој наставен час. Часовите ќе почнуваат во 8.30 часот […]

Вести

Регистрирани 194 новозаразени, починаа 2 лица

Во последните 24 часа се направени 1697 тестирања, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-77, Куманово-9, Дебар-3, Штип-5, Прилеп-11, Тетово-16, Струга-3, Велес-5, Битола-6, Охрид-2, Кавадарци-3, Гостивар-5, Гевгелија-1, Струмица-9, Крива Паланка-3, Радовиш-6, Кочани-10, […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*