Објавен распоредот за четвртфиналето на ФА Купот


Лондон, 5 јуни 2020 () – Фудбалската асоцијација на Англија го објави распоред за натпревари од 1/4 финалето на националниот куп.

Двојки и термини:

Сабота, 27 јуни:
Норвич – Манчестер јунајтед 18:30 часот

Недела, 28 јуни:
Шефилд јунајтед – Арсенал 14:00 часотЛестер – Челзи 17:00 часотЊукасл – Манчестер сити 19:30 часот.

Полуфиналните мечеви ќе се играат на 11 и 12 јули, а дуелот за трофејот во ФА купот е закажан за 1 август.


Различни ветувања од партиите, во фокусот младите и економијата - МИА
Вести

Различни ветувања од партиите, во фокусот младите и економијата

Скопје, 6 јули 2020 () – Правда за сите, администрација по европски стандарди, сигурност, просперитет, борба против корупцијата и криминалот, обнова на правосудството, подобар живот за младите, реформи во образованието, ова синоќа им го ветија […]

Бројот на починати од коронавирус во САД надмина 50.000 - МИА
Вести

Во континуитет висок број на починати од Ковид-19, досега 341 смртен случај

Скопје, 6 јули 2020 () – Седум починати од Ковид-19 се регистрирани вчера, со што вкупната бројка на смртни случаи од почетокот на епидемијата е 341. Пет од нив се од Скопје, еден од Тетово […]

Потврдени 103 нови случаи со Ковид-19, починати пет, оздравени 13 пациенти - МИА
Вести

Регистрирани 115 нови случаи на КОВИД-19 и седум починати

Скопје, 5 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, Тетово-8, Струга-13, Велес-1, Охрид-8, Гостивар-5, Пробиштип-1, Свети […]