Новак купи „дворец“ во шпанска Марбеља од 10 милиони евра (галерија)Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ реши да се пресели од Монте Карло во шпанска Марбеља каде во последно време престојуваше и тренираше. Местото многу му се допаднало, па решил да купи „дворец“ вреден околу 10 милиони евра.


 

Вилата се наоѓа на екстра луксузна локација со одличен поглед кон морето. Располага со 9 соби, 8 бањи, огромен двор со палми, базен и тениски терен.

Внатре има голема вежбална, место за забава, кино…

Погледнете ја фото-галеријата: