Нова повреда на Азар


Еден Азар, за чии трансфер Реал Мадрид издвоија 100.000.000 евра, доживеа нова повреда.Белгиецот го започна натпреварот со Алавес во 11.коло, во Ла Лига, но го напушти теренот пред истекот на првото полувреме. Азар се пожали на болки во ногата по половина час игра, а теренот го напушти во 37.минута.

Азар, поради повредите, го пропушти целиот втор дел од минатата сезона, а од почетокот на оваа одигра само пет натпревари.

🏥LA IMAGEN🏥

Así se ha retirado HAZARD del terreno del juego con MOLESTIAS. Minuto 37, Real Madrid 0-1 Alavés. #LaLigaSantander pic.twitter.com/pbWzMen0An

— El Chiringuito TV (@elchiringuitotv) November 28, 2020