Нејмар повторно се повреди
Нејмар изддржа само 26 минути од гостувањето на Пари Сен-Жермен кај Башакшехир, по што беше заменет од Пабло Сарабија во уште еден пех со повредите на Бразилецот.

Ова е нова повреда за најскапиот фудбалер на светот, кој прво го пропушти првиот меч од новата сезона по позитивниот тест на КОВИД-19, за потоа да пропушти два меча од новата сезона во Лига 1 поради контроверзниот црвен картон против Марсеј, за на крајот да добие удар по скочниот зглоб на мечот со Рен.

Лани, Нејмар исто така имаше повеќе периоди во кои се мачеше со повредите.

Neymar is forced out of PSG’s Champions League match against Basaksehir in the first half with an injury pic.twitter.com/IbCp7scWEc

— B/R Football (@brfootball) October 28, 2020Вархеји сака гаранции дека изборите ќе бидат фер - МИА
Вести

„Политико“: Вархеји и ЕПП се премногу меки кон Софија за блокадата на Скопје

– Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во својата анализа за работата на комесарите во изминатава година. Како најлош момент […]

Вести

Состојбата со Ковид-19 под контрола, здравствениот систем се подготовува за вакцинација

Бројот на заболени од Ковид-19 минатата недела е намален за 9,9 отсто, а се зголеми бројот на оздравените. Надлежните сметаат дека состојбата е под контрола, а здравствениот систем веќе почна со подготовките за вакцинација против […]

Вести

Гоце Делчев, средновековниот и раноосманлискиот период – теми на онлајн средбата на македонските и бугарските историчари

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, која ќе се одржи денеска и утре. На […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*