Наполи го освои Купот на ИталијаНаполи го освои Купот на Италија - МИА

Неапол, 17 јуни 2020 () – Наполи е новиот носител на Купот на Италија!

Вечерва, фудбалерите на Џенаро Гатузо го совладаа Јувентус во финалето по пенали.

Неаполитанците беа подобар тим во текот на целиот натпревар и тотално го надиграа својот противник, а само брилијантните интервенции на

Џанлуиџи Буфон ги спречуваа „небесносините“ да победат во редовно време.

Се си дојде на место по изведувањето на пеналите и Наполи победи со 4:2 по ударите од белата точка.


Вести

Протест за декриминализација на марихуаната пред Основниот кривичен суд во Скопје

Протест за декриминализација на марихуаната и поддршка на активистот Филип Достовски се одржа денеска пред зградата на Основниот кривичен суд во Скопје. Претседателот на здружението Зелена национална агенда за Македонија – ЗНАМ Огнен Узуновски, рече […]

Седум нови случаи со Ковид-19 во Пијанец и Малешевијата - МИА
Вести

Нови 152 случаи на Ковид 19, починале две лица

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети, соопшти денеска Министерството за здравство. Од новите случаи најмногу има во: […]

Вести

МОН со последни подготовки пред стартот на учебната година, за СОНК има недостиг на технички средства

– Анализите направени од Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) покажуваат дека голем дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на онлајн настава, но од Министерството за образование и наука уверуваат дека […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*