Најлудиот „зомби“ ММА нокаут доаѓа од Русија 

ММА фајтерот Вјачеслав Птицин го оствари еден од најлудите нокаути во историјата на мешовитите борби, откако го „уништи“ својот ривал Вјачеслав Расловец со таканаречен „стоечки нокаут“ на МФП 232 шоуто на рускиот далечен исток во Владивосток.

Птицин успеа да го „закачи“ противникот со убиствен удар, по што Расловец остана на нозе во кафезот пред судијата да го прекине мечтот и да го постави на подот.

МФП федерацијата објави дека Расловец нема физички последици од реткиот нокаут.

 

View this post on Instagram

 

Феноменальный нокаут от Вячеслава Птицына🔥👊🏼я больше 40 лет в единоборствах и вживую такого не видел! Стоячий нокаут крайне редкое явление в боях☝️ Опережая вопросы, сразу пишу со здоровьем бойца всё в порядке🙌🏻 #современныйпанкратион#mfp#стоячийнокаут#kharitonovteam

A post shared by Дмитрий Коньков (@dmitry_mfp) on Oct 26, 2020 at 9:20pm PDT