Наивно примениот гол не спречи нова победа на Ливерпул


Со 13-тата победа во 14-тиот натпревар сезонава во Премиерлигата, Ливерпул побегна на дури 11 бода во однос на второпласираниот Манчестер сити и Лестер, кој има и еден меч помалку.

„Црвените“ на својот „Енфилд“ го победија Брајтон со 2:1, и имаат неверојатни 40 бода после 14 рунди. Двоен стрелец беше Вирџил Ван Дајк, после нафрлувања и асистенции од Трент Александер Арнолд.

На 15 минути до крајот, голманот Алисон доби црвен картон за играње со рака надвор од 16-никот, а додека неговата замена Адријан го местеше живиот ѕид, Данк ја погоди мрежата на Ливерпул и внесе неизвесност во финишот. Сепак, до крајот немаше промена на резултатот и Ливерпул ужива во огромната предност во однос на конкурентите.


Балкан

Прв дел од руски ПВО систем испорачан во Србија

На Армијата на Србија днеска и беше испорачан првиот дел од рускиот ПВО систем Панцир С1. Тоа го потврди српскиот министер за одбрана Александар Вулин. Панцир С1 беше донесен со руски транспортен авион. Со таа […]

Балкан

Албанија повторно на „сивата листа“ за перење пари,министерката за правда бара повисоки казни

Албанија повторно се најде на „сивата листа“ за перење пари и други ризици од организиран криминал, од каде беше избришана во 2015 година. Според меѓународната агенција за следење на финансирањето на тероризмот (ФАТФ) додадени седум […]

Вести

Истече рокот за доставување ценовници за платено политичко рекламирање на медиумите

– На полноќ истече рокот за доставување ценовници за платено политичко рекламирање на медиумите за претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 12 април 2020 година. Печатените медиуми и интернет-порталите беа должни ценовниците да ги достават […]