МЗТ Скопје Аеродром поразен од Игокеа

mzt 232
Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром драстично ги намалија шансите за опстанок во АБА лигата, откако вечерва во рамки на 22 коло загубија на домашен терен од Игокеа со 78-84.
Македонскиот кошаркарски првак беше пред императив од победа, но не го издржа притисокот во дуелот со еден од директните конкуренти за опстанок и го претрпе 18 пораз сезонава во регионалната лига.
Најефикасен во редовите на МЗТ Скопје беше Страхиња Мичовиќ со 18 поени.
На четири кола до крајот на сезоната македонскиот претставник е последно пласиран на табелата со скор од 4-18 и само теоретски шанси да избегне враќање во АБА 2 лигата,
Во следното коло МЗТ Скопје му гостува на Борац од Чачак.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Можеби ќе ве интересира: